KONST / Litografier / Färglitografi 14886209
nr 1488 6209
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
"Sagorna". Signerad, numrerad 234/450, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x65,5
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:07:34
1.000 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr